K790/K791 Train Schedule

Train Search: to: search btn
K790/K791 Train Schedule
Train
No
Dep.
City
Dep.
Station
Dep.
Time
Arr.
City
Arr.
Station
Arr.
Time
Duration
(hh:mm)
Distance
(km)
Hard Seat.
(1st Seat)
Soft Seat.
(2nd Seat)
Hard.
Sleeper
Soft.
Sleeper
K790/K791 Nanchang Nanchang 19:10 Xi'an Xi'an Railway Station 15:03 19:53 992 $29 -- $52/$50/$49 $79/$76

 

City
Name
Train
Stations
Arr.
Time
Dep.
Time
Duration.
(hh:mm)
Distance.
(km)
Hard Seat.
(First Seat)
Soft Seat.
(Second Seat)
Hard.
Sleeper
Nanchang Nanchang 19:10 19:10 00:00 -- -- --
Yongxiu Yongxiu 19:42 19:44 00:32 46km $2 -- $11/$11/$10
Dean Dean 20:05 20:07 00:55 80km $3 -- $12/$11/$10
Jiujiang Lushan 20:28 20:42 01:18 116km $4 -- $13/$12/$11
Ruichang Ruichang 21:01 21:05 01:51 145km $4 -- $13/$13/$12
Yangxin Yangxin 22:01 22:03 02:51 206km $6 -- $15/$14/$14
Huangshi Huangshi 22:35 22:37 03:25 250km $7 -- $16/$16/$15
Ezhou Ezhou 22:59 23:01 03:49 277km $7 -- $16/$16/$15
Wuhan Wuchang 00:09 00:22 04:59 355km $9 -- $18/$18/$17
Xiaogan Xiaogan 01:41 01:43 06:31 445km $11 -- $21/$20/$20
Shihe Xinyang 03:16 03:22 08:06 589km $14 -- $26/$25/$25
Zhumadian Zhumadian 04:28 04:30 09:18 685km $16 -- $30/$29/$28
Luohe Luohe 05:23 05:26 10:13 751km $18 -- $32/$31/$30
Pingdingshan Pingdingshan 06:53 06:56 11:43 829km $19 -- $35/$34/$33
Pingdingshan Pingding West 07:21 07:33 12:11 858km $19 -- $35/$34/$33
Ruzhou Ruzhou 08:07 08:09 12:57 900km $20 -- $36/$35/$34
Luoyang Luoyang Railway Station 09:26 09:43 14:16 992km $22 -- $40/$39/$38
Mianchi Mianchi 10:32 10:34 15:22 1061km $24 -- $43/$42/$40
Sanmenxia Sanmenxia 11:20 11:22 16:10 1114km $24 -- $44/$43/$41
Sanmenxia Sanmenxia West 11:46 11:50 16:36 1137km $24 -- $44/$43/$41
Lingbao Lingbao 12:14 12:16 17:04 1167km $25 -- $46/$45/$43
Tongguan Tongguan 13:10 13:12 18:00 1244km $26 -- $47/$46/$44
Huayin Huashan 13:24 13:26 18:14 1256km $27 -- $49/$47/$45
Linwei Weinan 14:16 14:19 19:06 1323km $28 -- $51/$49/$47
Xi'an Xi'an Railway Station 15:03 15:03 19:53 1379km $29 -- $52/$50/$49